אריזות חדשות – תיק תקשוב וTOP 7

שני פרוייקטים של איסוף שהשתתפתי בהם יחד עם מדריכי תקשוב נוספים במחוז ירושלים, ובעיקר עם ענת סגל ממונת התקשוב המעולה.

תיק תקשוב

הראשון – תיק תקשוב, ארגונית שנתית עם כל תחומי האחריות של רכז התקשוב. קישרנו לתיק כל מיני קבצים מועילים, מקובץ תכנון שנתי ועד לסיבה שבגללה בכלל התחלנו את הפרויקט – אוגדן ציוד תקשוב, שבו מרכזים את כל המידע הטכני: הסריאלים של המחשבים, מספרים של ספקים ואנשי קשר, קישורים חשובים, מפות ציוד, ועוד ועוד. המטרה של המסמך הזה היא גם לאזור לרכז את המידע למקום אחד, וגם להקל על העברתו כשהרכז בחופשה (לידה?), כשמגיע טכנאי חדש, וכדומה.

התיק אמור לעזור לנו להתעסק פחות בלשחזר סיסמאות שנשכחו, או מידע שנשכח. במקום זה – להכניס מיידית לתיק התקשוב ולאוגדן ציוד, וככה להיות פחות באיזור "כיבוי השריפות" המעצבן, ויותר במקום של התכנון והבנייה.

אריזות חדשות - תיק תקשוב וTOP 7 1

אריזות חדשות - תיק תקשוב וTOP 7 2

TOP 7

השני – מיני אתר על TOP 7 – שבעת היעדים שעומדים לבחירת בתי הספר בהפעלת תוכנית התקשוב.

עבדנו הרבה על לקשר מתחת לכל כותרת 'מפוצצת' את המענים השונים שאמנם נמצאים במשרד החינוך, אבל אנשים פשוט לא יודעים עליהם בדרך כלל.

אריזות חדשות - תיק תקשוב וTOP 7 3

כיף לגלות תוך כדי העבודה על אריזת הכלים האלו, שבאתר משרד החינוך סוף סוף עשו סדר ונותנים מקום בולט לסביבות הענן לחינוך, שהן הפלטפורמה שמאפשרת את הוספת התקשוב להוראה בצורה אמיתית – כולל תקשורת, שיתופיות וארגון הלמידה. בהרבה מקומות נחשפו לרעיון רק במהלך הלמידה מרחוק, אבל סביבות הענן משמשות באופן שוטף בהוראה השגרתית (הלוואי שנחזור אליה בקרוב!) להעשרה, לחיזוק ולהמשיך את הלמידה בלי הגבלה למקום ולזמן מצומצמים.

עוד גילוי הוא סרטון מתוק של תמר וורבר, שמדריכה איתנו בצוות, וכל הערוץ שלה מומלץ ומלא ממתקים. זה לא קשור למה שארזנו, אבל אני תמיד נהנית כשאנשים מוכשרים אורזים ידע ומשתפים אותו היטב!

שתפו מישהו שיכול ליהנות מזה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email

אפשר בכיף להשאיר תגובה:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוזמנים לעקוב: 

אולי יעניין אותך גם

ביוטיוב

הרשמה לתפוצה

שולחת רק דברים ששווים את הזמן שלך בעיני. בוודאי לא מעבירה לאף אחד

צור קשר

בטח יש לך משהו מעניין לומר

לצרף אותך לתפוצה?

נשתדל שיהיה מעניין ושווה

דילוג לתוכן