אודות

שמחה שקפצת לבקר.

אני חפציה בן ארצי, אמא לתשעה, מחנכת (ה'-ו'), רכזת תקשוב במעלה אדומים. 

לפני שמונה שנים, כשלימדתי בחטיבה, גיליתי שנוכל להיכנס לתכנית התקשוב. הלכתי אל תמר, המנהלת האדמיניסטרטיבית, ועידכנתי אותה שיש לה תפקיד לתת לי… כך התחלתי להיות רכזת תקשוב. גיליתי קהילה כייפית וחדשנית שקיבלה אותי בשמחה. 

כמובן שאוקיינוס כלי התקשוב שאב אותי במהירות. בניתי לאולפנה בנריה אתר במערכת 022, הכנתי סרטוני הדרכה למורים ואז הכנתי הדרכות על כל הכלים בהם נעזרתי. "אתר ההדרכות של חפציה" היה האתר הראשון שלי עצמי (ובהתחלה גם לא העזתי ששמי יופיע בו). ניסיתי על התלמידות שלי עבודה במוודל, בחני גוגל וספר דיגיטלי באופק. בחופש הגדול עבדנו עם התלמידים באתר מיוחד – אולפנת אגדה. גם בו היו טיפים לאוריינות תקשוב וכלים מוצלחים.

אודות 1

כשעברנו למעלה אדומים גיליתי את נפלאות המקרן הקבוע בכיתה, שלא צריך לסחוב ולחבר ולהתקין. אז הגעתי לטכנומאניה – הגזמתי לגמרי עם מצגות ועימוד מקראי, עד שההורים אפילו פנו למנהל :). בכל שבוע שלחתי טיפ תקשוב לצוות המורים, מה שהועיל ליצור אווירת התחדשות. לחלק מהמורים זה גרם ההיפך…

מתישהו הרגשתי שאין לי כתובת לחפור באוזניה על הנושאים המתוקשבים שמטרידים אותי. בעלי נשא בעול בסבלנות ראויה לציון, אבל זה לא הספיק. החלטתי לספר את המחשבות והרעיונות שלי באוזני העולם כולו. פתחתי את דף הפייסבוק "חולמים תקשוב" ואת הבלוג. 

מטרת הבלוג היא להציע כיווני חשיבה ועשייה להמשך הטמעת טכנולוגיה בפדגוגיה, תוך התמקדות במאפיינים וביכולות המיוחדות של אוכלוסיית המורים בישראל.

בשנת תשע"ח עלה לי רעיון – בעקבות "יומן למורה הממשחק" שיצרה ורד בנדיקט, הכנתי יומן לרכז תקשוב. רכזים רבים התלהבו ובעקבות כך פתחתי את קבוצת הפייסבוק "רכזים חולמים תקשוב". יומן נוסף יצא בתשע"ט.

אודות 2

באתר תוכלו למצוא אוספי כלי תקשוב בעלי ערך פדגוגי עם המלצות לשימוש בעל ערך בהם.

מה עוד? קורס "אלוף אופיס" שנבנה תוך כדי הוראה מופיע כאן. בתכנון להוסיף אליו  – קורס אלגודו וקורס קצר לבניית אתרים בWIX.

באופן נסיוני הוספנו כאן לאתר החדש עמוד פורום שישרת מורים ורכזים בכך שייאספו בו שאלות רבות, עליהן עניתי במהלך השנים בקבוצות פייסבוק שונות. זה עדיין לא פועל בצורה מספיק טובה אבל אפשר להעלות שאלות.

מקווה שתהנו!

חפציה

אודות 3

צור קשר

בטח יש לך משהו מעניין לומר

לצרף אותך לתפוצה?

נשתדל שיהיה מעניין ושווה